Anasayfa / İnternet / Android Bilinmeyen 5 Özelliği

Android Bilinmeyen 5 Özelliği

Android şüphesiz ki günümüzde en çok kullanılan akıllı telefon işletim sistemidir. Bu denli çok kullanılan android bazı özelliklerini açık açık ortaya koymadığı için bu özellikler pek bilinmiyor. Bu özellikleri sizler için derledik:

 

 

1-) Bazı ANDROİD telefonlara Google sesli arama özelliği stok olarak gelir. Yalnız bu uygulamayı sizin uygun hale getirmeniz gerekecek. Eğer bu uygulamayı aktif etmek isterseniz telefonunuzun ayarlar menüsünden Google ayarlarına gidin ve ses ayarlarından ‘Ok Google’ ayarına girdikten sonra cihaz, sesiniz tanımlayıp eşleştikten sonra birkaç adım uygulayacak.
Fakat bu işlem bazı telefonlarda bu kadar basit olmuyor. Bu tarz cihazlarda Google sesli arama özelliğini ‘her zaman aktif’ olarak işaretleyebilirsiniz. Bu şekilde cihazınız kitli olsa dahi ok ‘Google’ dediğinizde sesli arama aktif edilmiş olur.

2-) Şu zamanda günümüzün en çok talep gören telefonlarımızın maddi boyutları bir yana içinde bulundurduğumuz kişisel fotoğraflarımız , özel bilgilerimiz gibi birçok şey barındırırız telefonlarımızda. Elimizden bir anda kaybolması bizi baya rahatsız eder. Bu duruma istinaden ANDROİD ‘in bize sunmuş olduğu ANDROİD cihaz yöneticisi’ sayesinde telefonumuzu anlık olarak takip edebilir, kapatabilir ya da fabrika ayarlarına sıfırlayabiliriz .Bu özelliği etkin hale getirmek için ise güvenlik ayarlarından telefon yönetimine giderek aktif etmeniz gerekecektir.

3-) Eskiden bir belgeyi elimizde tutmak için belgeyi tarayıp resim dosyası haline getirmek için büyük makineler almamız gerekiyordu ve birde epey zamanımızı alıyordu. Günümüzde artık basit bir ANDROİD telefon ile tüm belgelerinizi tarayıp resim dosyası halinde kaydedebilir ve hatta üzerinde oynamalar yaparak istediğiniz duruma getirebilirsiniz.

4-) Eğer ANDROİD telefonlarınız işletim sistemi 4.3 üzerinde ise fotoğraf ve videolarınızı kısa filmlere dönüştürebilirsiniz. Bunun yapmak için önce Google+ uygulamasına girip ayarlardan Auto BACKUP ’ı açın, bu şekilde fotoğraflarınız Google+ da gizli bir dosya içerisinde yedeklenecek. Sonra “Fotoğraflar” kısmından video kamera ikonuna tıklayıp kullanmak istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz.

5-) ANDROİD cihazların çoğunda karanlık tema bulunmaz, bu tema sayesinde şarj tasarrufu ve cihazın kullanılabilirliğini arttırdığı için çoğu kullanıcı tarafından istenilmektedir. Kendi karanlık temanızı oluşturmak isterseniz, telefonun erişilebilirlik ayarlarına giderek renkleri tersine çevirebilirsiniz.

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.