Anasayfa / Yaşam / Başarılı Giyinmek İçin 9 İpucu

Başarılı Giyinmek İçin 9 İpucu

Çalışmalarınızın, kariyeriniz için yaptıklarınızın yanında başarılı giyinmek de bunlar kadar önemlidir. İnsan kaynakları yöneticileri, sahip olduğunuz iş için değil, istediğiniz iş için giyinmenizi önerir.

 

Başarılı giyinmek için nasıl bir yol izlemeliyiz bakalım:

 

İş giyim seçimi

Bir toplantıya veya mülakata gitmeden önce şirket kültürünü araştırın. Bu araştırma size şirket hakkında bilgiler verir ve nasıl bir kıyafet ile gitmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olur.Başarılı giyinmek için önemli bir yer kaplar.

Resmiyet konusunda hata yapmayın. Bir şirketin veya müşterinin neyi tercih ettiğini bilmiyorsanız, bir takım elbise, cilalı ayakkabılar ve klasik aksesuarlar kullanın. Resmi giyimden uzak durduğunuz sürece, aşırı gerilmeniz olasıdır.

Kıyafet kurallarına uyun. Genellikle şirket geçici, iş amaçlı veya resmi kıyafet önerilerini size söyler.

Yöneticilerinizin giyinişlerini takip edin. Örneğin kadınlar, çorap giymemesinin yönetim için kabul edilebilir olduğu belli olana kadar çorap giyerler. Daha eski yöneticileri olan bir ortamda çalışıyorsanız, bu size profesyonellik sağlar.

Size uygun kıyafetler giyin. Çok sıkı bir kıyafet giymek uygunsuz görünebilir. Aynı şekilde çok bol bir kıyafet giymekte onu üstünüzde ödünç gibi durdurabilir.

İyi giysilere olduğu kadar iyi bakıma da yatırım yapın. En azından altı haftada bir saç traşı yaptırın. Erkekler temiz, traşlı, iyi bakımlı sakala veya bıyığa sahip olmalıdır.

En çok giyilen kıyafetlerden kaçının. Bunlar; parmak arası terlik, mini etek, şort, atlet, tişört ve kot pantolon.

Diz üstü veya daha uzun olan etek giyiniz. Kalem etekleri ve maksi etekler gibi trendler sayesinde, kadınların öz bir şekil seçmesi ve profesyonel kalması için birçok iyi seçenek var.

Dövmeler ve diğer vücut sanatları. Çalışma günü boyunca pirsingleri kutusuna yerleştirin. Bazı insanlar vücut sanatı(dövme gibi) olan insanlara karşı önyargıları barındırır, bu yüzden işyerinde bu şekilde izlenim yaratmak doğru değildir.

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.