Anasayfa / Yaşam / En İlginç Tasarımlı 5 Ev

En İlginç Tasarımlı 5 Ev

En ilginç tasarımlı yönleri olan bazı evler vardır ki bunların kimisi mimarisi ile kimileri de dönüşümleri ile çok farklı bir tasarıma sahiplerdir.

Gerçekten bakıldığında bir masal ürünü gibi görünen bu evler insanları bir taraftan hayrete düşürse de bir yandan kendine hayran bırakmakta. Bizler de sizler için bu evleri derledik.Dilerseniz hep birlikte bu en ilginç tasarımlı 5 ev hakkında kısaca bir bilgilenelim;

 

5-Lou Ruvo Beyin Sağlığı Merkezi, Las Vegas

Lou Ruvo Beyin Sağlığı Merkezi,

Legolar gibi düzensiz kutuları andıran ve üç ana bölümden oluşan bu tasarım Hasta Bakımı Ve Araştırma merkezi olarak kullanılıyor.Hayal gücünü cezbeden nefes kesici yapılar yaratmak üzere alanı ve malzemeyi ustaca kullanan Frank Gehry, Cleveland Kliniği Lou Ruyo Beyin Sağlığı Merkezi projesiyle asta bakım ve sağlığında üstün verim sağlayan bir mimari başyapıt yaratmış. Gerçekten en ilginç tasarımlı evler yazımızda sırasını hak eden bir yapı.

 

4-Habitat Housing Complex, Kanada

Habitat Housing Complex, Kanada

Küçük bir tepenin yamaçlarında her odası farklı bir bükük birimden oluşan ,aşağıdan yukarıya doğru daralan ve görüntüsüyle son derece doğal olan bu yapı gerçek bir mimari harikası.1961 yılında McGill Üniversitesinden mimar olmuş ve Kanada-Montreal‘deki 67 EXPO’sunda yapmış olduğu Habitat 67 ile adını duyurmuştur.

3-House Holman

House Holman

 

Bu rezidans ilgç tasarımı ile adeta bir bilim kurgu eseri gibi durmakta.The Bathers isimli bir sanat eserinden esinlenerek yapılmış bir evdir. 70 metrelik bir uçurumun kenarındaki müthiş bir mimari eser olan ve Durbach Block Architects tarafından yapılan bina Sydney’de bulunmaktadır.

 

2-Juvet Landscape Hotel

Juvet Landscape Hotel

 

Jensen & Skodvin Arkitektkontor tarafından dizaynı yapılan bu otel Norveç’te Valdolla nehri kıyısında,harika bir ormanın göbeğinde ve bu özelliklerinden kazandığı harika havası ile adeta muhteşem bir yapı. Doğal bir köy evindeymişsiniz havası veren otel gayet lüks ve manzara yönünden de oldukça zengin.

 

1-Querosene House

Querosene House

Sao Paulo2da bulunan Querosene grupoSP tarafından yapılmış olan bu ev aslında kitaplar üzerine kurgulanmış ,yaşam alanında tamı tamına 7500 ev sahipliği yapan ilgin bir kütüphaneye sahip ve akla sığmaz bir tasarıma sahip olmasıyla en ilginç tasarımlı yapı olmayı başarıyor.

 

 

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.