Anasayfa / Moda / Bir Model Gibi Giyinmek İçin On İpucu

Bir Model Gibi Giyinmek İçin On İpucu

Bir model gibi giyinmek için on ipucu.

Podyumda ve dergilerde gördüğünüz modeller gibi giyinmeyi hayal mi ediyorsunuz? Onların tarzını benimseyerek bir model olmak zorunda değilsiniz. Herkes şekli, boyutu veya görüntüsüne bakılmaksızın bir model gibi giyinebilir. Gelin bunu nasıl yapacağımıza bakalım.

Bir model gibi giyinmek için neler yapılabilir hep birlikte bakalım:

Birinci Bölüm: Doğru kıyafeti seçme

Bir model gibi giyinmek için doğru ve size uygun kıyafetleri seçmelisiniz.Model gibi giyinmek de ilk kural budur.

Size ilham verecek bir kişi veya stil bulun. Tam olarak belirli bir model gibi olmak istemezseniz, belirli bir model (veya modeller) kullanmak ve ilham almak kendi gardırobunuzu geliştirmek için harika bir yoldur.

Boş bir tuval olarak kendinizi tanıtmak için normal bir kıyafet giyin. Modeller genellikle basit ve sade bir görünüm tercih ederler.

Vücudunuzun şeklini göstermek istiyorsanız dar kot pantolon deneyin. Örneğin, bacaklarını uzatmak veya ayak bileğini göstermek istiyorsanız, ayak bileği çizmeleri ile kırpılmış dar kot pantolon deneyebilirsiniz.

Daha şık bir şey istiyorsanız, katman olarak giyinin. Bunu yapmanın en güzel örneği bir gömlek üzerine giyeceğiniz hırkadır. Fakat renk ve şekil dengesini iyi tutturmanız gerekmektedir.

Cesurca olmak istiyorsanız baskıları karıştırın. Modanın tümü deneyler hakkındadır, bu yüzden kıyafetleri karıştırmayı denemek gerekmektedir. Bunun anlamı cesurca yeni bir şeyler denemektir, farklı desenlerle, renklerle kombin yapmaktır.

 

İkinci Bölüm: Aksesuarları seçme

Bir model gibi giyinmek için ikinci kural ise giyinişin tuzu ve biberi olan aksesuarlardır.

Çok yönlü bir şey istiyorsanız, yüksek topuklu bir çift seçin. Bu sizin daha uzun boylu, daha ince görünmenizi sağlayabilir ve size daha iyi duruş verebilir.

Eğer topuklular size acı veriyorsa düz veya çizme giyin. Özellikle kadınsı moda sizin için değilse, bir model olmak için yüksek topuklu giymek zorunda değilsiniz. Sade ve şık bir düz ayakkabı veya çizme kullanabilirsiniz.

Daha şık görünmek istiyorsanız güneş gözlüğü takın. Sadece sizi daha şık göstermekle kalmayıp aynı zamanda gözlerinizi güneşin sert ışınlarından koruyacaklar.

Çanta taşımak istiyorsanız bir çanta taşıyın. Bir çanta herhangi bir kıyafeti tamamlamak için harika bir yoldur.

Basit bir kıyafet canlandırmak için ilginç çoraplar giyin. İlginç çoraplar, görülebilecekleri zaman en iyi şekilde bunu başarırlar.

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.