Anasayfa / İnternet / Play Store En Çok İndirilen 5 Uygulama

Play Store En Çok İndirilen 5 Uygulama

Play Storede android uygulamalar için en çok indirilen 5 uygulamayı derledik.Bir mobil uygulama mağazası olan play store en çok kullanılan akıllı mobil  işletim sistemi için birçok uygulama barındıran ve ücretli ücretsiz indirebilmenizi sağlayan bir platformdur.

 

1-) FACEBOOK:

 

Dünya’nın en büyük platformu, en popüler, en fazla kullanıcı sayısına sahip ve en fazla vakit geçirilen yediden, yetmişe herkesin kullandığı bu uygulama tabiri caizse aldığımız nefes kadar önemli bir hal almış.1.4 milyardan fazla kullanıcısıyla kendi ülkesini kurmuş durumda. Bu uygulamanın bu kadar sevilmesinin nedeni ise beynin ödül merkezi hareketlenmeye başlıyor. Yani pozitif duygularla beraber ödül merkezinde ki hareketlilik de aynı oranda artıyor.Facebook en çok indirilen uygulamalarda ilk sırada olmuştur.

 

2-) FACEBOOK MESSENGER:

 

Facebook dan sonra en çok kullanılan uygulama. Facebook’un resmi mesajlaşma yazılımı olan Facebook Messenger sadece arkadaş listenizdeki arkadaşlarınızla mesajlaşmanızı sağlamıyor. Grup mesajlaşma, mesajlara resim ve lokasyon ekleme, görüntülü konuşma özelliği gibi daha birçok fonksiyona sahip bir uygulama.Facebook Messenger en çok indirilen 2. uygulama olmuştur.

 

3-)PANDORA RADİO:

 

Yeni müzik çalışmaları keşfetmek istiyorsanız, her tarzı içinde barındıran her tarz müziğe ulaşabileceğiniz bir uygulama. Dinlemek istediğiniz şarkıcıyı, müziği arama butonuna yazarak rahatlıkla, ulaşabileceksiniz. Bir müzik türüne ulaşmak istediğinizde size listeler halinde seçenekler verilcekdir. Size özel oynatma listeleri ile ardı arkasını kesilmeyen müzik keyfi ile buluşacaksınız.Pandora en çok indirilen 3. uygulama olmuştur.

 

4-) İNSTAGRAM:

Bu uygulamanın bu kadar beğenilip, sevilmesinin nedenlerinden biri, içerisinden bulunan 11 fotoğraf filtresiyle çekildiğiniz fotoğrafları güzel hale getirmesidir. Çok kısa zamanda geniş bir kitleye sahip olan İNSTAGRAM 1 milyon barajı geçmiştir. İNSTAGRAM Ocak 2011’de TECHCRUNCH tarafından verilen “En iyi mobil uygulama” kategorisinde ödül kazanmıştır. Bu arada INSATAGRAM, etiket (#) sistemini duyurmuştur.İnstagram en çok indirilen 4. uygulama olmuştur.

 

5-) SNAPCHAT:

SNAPCHAT son zamanların popüler uygulamalarından popülerliğini her geçen gün arttırıyor. Spesifik tek bir noktaya odaklanmış olması gözlerden kaçmıyor buda popülerliğini değer katıyor. Bu uygulamanın en güzel özelliklerinden biri, sizin göndermiş olduğunuz mesajın, belli bir süreliğine karşı tarafa görünmesidir.Snapchat en çok indirilen 5. uygulama olmuştur.

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.