Anasayfa / Yaşam / Tercih Edilen En iyi Kitaplar

Tercih Edilen En iyi Kitaplar

Tercih edilen en iyi kitaplar da 5 kitap bulacaksınız bu yazımızda.

 

Tercih edilen en iyi kitaplar yazımızda çoğumuz yorulduğumuzda, boş vakitlerimizde kitap okuyoruz. Peki en trend (popüler) kitaplar hangileri?

1) Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali


Tercih Edilen En iyi Kitaplar yazımızda ilk sırasında Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna kitabı bulunuyor. Sabahattin Ali’nin süper üslubu ve anlatmaya çalıştığı konuyla sizi içine çeken bu kitabı belki de herkes okumuştur. en kötü adını duymuş olma ihtimaliniz çok yüksek. Bu roman bir aşk kitabından çok daha fazlası olan kurgusuyla sizin de okumanız için harika bir kitap.

 


2) Yüzyıllık Yalnızlık – Gabriel Garcia Marquez

 

Tercih edilen en iyi kitaplar yazımızda ikinci sırasında Gabriel Garcia Marquez’in Yüzyıllık Yalnızlık kitabı bulunuyor.
Yüzyıllık yalnızlık 1982 yılında Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Gabriel Garcia Marquez’in harika bir romanıdır. Yazarın bu kitabı yazarken ki amacını, “çocukluk zamanlarını sanatsal bir dil kullanarak ardında bırakmak” olarak açıklamasının kitabın ne kadar okunmaya değer olduğunu göstermeye yeterli bir nedendir.


3) Sineklerin Tanrısı – William Golding

 

Tercih edilen en iyi kitaplar yazımızda üçüncü sırasında William Golding’in Sineklerin Tanrısı kitabı bulunuyor.Birkaç okul çocuğunun ıssız bir adaya düştüğünü düşünün. Görgü kurallarına uygun, eğitim görmüş, kültürlü yani uygar bir toplumdan gelmiş olan bu çocuklar adadaki hayatını nasıl devam sağlar? Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Golding’in bu romanı, sizi ilginç konusu ve sürükleyici anlatımıyla apayrı bir dünyaya sokacak.


4) 1984 – George Orwell


George Orwell’ın kült(dinmiş bende yeni öğrendim  biraz kopyala yapıştır yaptım bu kitapta, kitap kurdu değilim kusura bakmayın) kitabı 1984, sizi yazarın distopyasında bir gezintiye çıkarıyor. Yaşama dair her şeyin gözlem ve kontrol altında olduğu bir dünyanın kapılarını açan bu kitabı, muhteşem konusu ve başarılı dili ile elinizden bırakamayacaksınız.

 


5) Bir Psikiyatristin Gizli Defteri – Gary Small, Gigi Vorgan


Dr. Gary Small’un hastalarıyla yaşadığı en ilginç olayları ele aldığı bu roman ile hem psikolojinin gizemli dünyasını göreceksiniz hem de anlatılan olaylar karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Komik, trajik ama her zaman etkileyici olan bu vakaları okumaktan emin olun ki pişman olmayacaksınız…

 

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.