Anasayfa / İnternet / Whatsapp’ın Bilinmeyen 8 Özelliği

Whatsapp’ın Bilinmeyen 8 Özelliği

Whatsapp günümüzde belki de en çok kullanılmakta olan bir mesajlaşma sistemidir.Telefon numaraları üzerinden kişileri tespit edip bunlarla internet üzerinden iletişim kurmanızı sağlayan bir uygulama.

 

Hem medya ,ses,arama,sohbet imkanları sunan hemde yeni gelen özelliğiyle durum eklenebilen ve 24 saat sonra kaybolan sadece sizin rehberinizdeki kişilerin görebileceği paylaşım yapabilme gibi özellikleri olan whatsapp’ıpn bilinmeyen 8 özelliğini bu yazımızda paylaştık;

8-Kendinize has bir yazı stiliniz olsun istiyorsanız üstü çizili, italik veya kalın yapmak isterseniz araç çubuğundaki üç nokta simgesine dokunarak istediği yazı stilini kullanabilirsiniz.

7-WHATSAPP sohbetlerimizde konuşurken birçok emoji kullanıyoruz ve WHATSAPP da çok sayıda emoji olduğu için aradığımız emojiyi bulmakta zorluk çekiyoruz. Artık kullanmak istediğimiz emojiyi kelime kullanarak bulabileceğiz.

6-Konuşmalarınızı takip edemiyor iseniz, tik işaretlerinin maviye dönüştüğü anı kaçırmamak kaçınılmaz oluyor. Bunun için göndermiş olduğunuz mesajın üstüne basarak çıkan BİLGİ opsiyonuna tıklayarak tikin maviye ne zaman dönüştüğünü görebileceksiniz.

5-Zorunlu olarak girmiş olduğunuz WHATSAPP gruplarından gelen mesajlardan sıkılıyor iseniz Grup bilgisini açarak konuşmanızı dokuz saat, sekiz hafta veya bir yıl sessize alabilirsiniz.

4-Mobil verilerimiz açıkken gelen resim ve videoların otomatik olarak inmesini durdurabilir, Ayarlardan veri kullanımına tıklayarak verilerin WİFİ olmayan ortamlarda indirilme opsiyonunu devre dışı bırakabilirsiniz.

3-Telefonunuzun fotoğraf galerisinde istemediğiniz resimler var ise WHATSAPP otomatik yükleme özelliğini kapatabilir, fotoğraf ve diğer medyanın otomatik indirme işlemini durdurabilirsiniz.

2-Konuşmalarınızda önemli bir mesajı tekrar bulmak için eski mesajlara dönüp geriye doğru kaydırmak epey zamanınızı alabilir. Eğer o mesajı yıldızla işaretler iseniz mesajı bulmak daha kolaylaşacaktır. Önemli mesajınıza yıldız eklemek için yapmanız gereken mesajın üstünü basılı tutup çıkan yıldız simgesini seçmek.

1-Sohbetlerinizde karşınızdaki kişinin son görülmenizi veya okunduğunu gösteren mavi tik işaretini bunu basit bir işlem ile ayarlar kısmından sırasıyla Ayarlar, Hesap, Gizlilik adımlarını sırasıyla takip ederek Son Görülme ve Okundu bilgilerinizi gizler ya da isterseniz

Son Görülme seçeneğini sadece rehberinizde bulunan kişilerinize göstermek içinde değiştirebilirsiniz.

WHATSAPP da okundu bilginiz kapatır iseniz sizde sohbet ettiğiniz kişilerin Okundu bilgisini göremezsiniz. Yalnız bunun üstesinden şu şekilde çıkarsınız:

Size gelen mesajı açamadan telefonunuzu Uçak moduna alın. Bu mod aktifken mesajı açıp okuyun ve uygulamadan çıkıp Uçak Modunu kapatın. Bu şekilde mavi tik işareti karşı tarafa gözükmeyecektir.

Hakkında Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.